Dobiega końca remont linii kolejowej nr 108 na odcinku od Biecza do gminy Skołyszyn. Tym samym, od najbliższej niedzieli znikną utrudnienia w kursowaniu pociągów na tej trasie, z jakimi podróżni musieli liczyć się w ostatnich tygodniach. W niedzielę, zgodnie z obowiązującą od kilku dni korektą rozkładu jazdy, ze stacji Jasło do Krakowa, znów odjedzie „Hubal”. Spodziewając się dużego zainteresowania kursem, przede wszystkim ze strony studentów krakowskich uczelni, Koleje Małopolskie już dzisiaj podjęły decyzję o podstawieniu połączonych składów Newag Impuls.

fot. Koleje Małopolskie

Weekendowy pociąg Kolei Małopolskich sp. z o.o. w ciągu kilku ostatnich lat, zdołał na stałe wpisać się w rozkład jazdy, stając się dla mieszkańców powiatu jasielskiego i nie tylko, podróżujących do rakowa, atrakcyjną alternatywą dla transportu autobusowego oraz samochodowego. „Hubalem”, do stolicy województwa małopolskiego i z powrotem, chętnie podróżują przede wszystkim studenci wyższych uczelni. Fakt ten, nie powinien dziwić, bowiem połączenie obsługiwane jest z wykorzystaniem nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls, wyprodukowanych w nowosądeckiej fabryce Newag. Co więcej, koszt podróży ze stacji Jasło do stacji Kraków Główny, to w przypadku studentów jedyne 9,55 zł.

Warto zaznaczyć, że „Hubal”, według rozkładu jazdy, obowiązującego od 7 listopada bieżącego roku, po zakończeniu prac remontowych na linii kolejowej nr 108, odjeżdżał będzie ze stacji Jasło o godz. 17:17. Na stację Kraków Główny wjedzie o godz. 20:31 (czas podróży to 3h 14min). Podróżni, udający się do Krakowa „Hubalem”, mogą wsiąść do pociągu również na stacjach: Jasło Niegłowice, Przysieki, Skołyszyn, czy też Siepietnica. Ze stacji Kraków Główny, „Hubal” odjeżdżał będzie w każdy piątek o godz. 17:54. Na stację Jasło wjedzie o godz. 21:06.

Za bilet w pociągu Kolei Małopolskich bez trudu zapłacimy gotówką u obsługi, przelewem, kartą płatniczą, BLIK-iem oraz dzięki usłudze MasterPass. Istniej również możliwość zakupu biletu on-line na stronie przewoźnika malopolskiekoleje.pl. Wystarczy wyszukać interesujące nas połączenie.

Na linię kolejową nr 108 (odcinek pomiędzy Tarnowem i Jasłem) po przerwie spowodowanej pracami remontowymi powrócą również pociągi PKP Intercity S.A relacji Kraków – Zagórz – Kraków. Od 20 listopada bieżącego roku, kursowanie do Krakowa przez Jasło, Biecz, Gorlice Zagórzany i Tuchów wznowi pociąg IC-TLK „Wetlina”, który zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy, ze stacji Jasło odjeżdżał będzie o godz. 6:26. Na stacji Kraków Główny będzie meldował się o godz. 9:18. Od 19 listopada z kolei, na wspomnianą wyżej trasę przejazdu wróci pociąg IC-TLK „Bieszczady”. Do Krakowa ze stacji Jasło będzie on odjeżdżał o godz. 16:28. Na stację Kraków Główny wjedzie o godz. 19:25.

Szczegółowe rozkłady jazdy dla pociągów odjeżdżających i wjeżdżających na stację Jasło dostępne są po kliknięciu w poniższe linki.

ODJAZDY STACJA JASŁO

PRZYJAZDY STACJA JASŁO      

Autor: Marcin Dziedzic