Studenci krakowskich uczelni znów będą mogli wygodnie i tanio podróżować pociągiem z Jasła do stolicy województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą weekendowego połączenia kolejowego Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny, które ponownie znalazło się w rozkładzie jazdy pociągów. „Hubal” wznowi kursowanie już w najbliższą niedzielę (1 października br.).

Na zdjęciu: Newag Impuls 2.

Weekendowy pociąg relacji Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny rozpoczął kursowanie sześć lat temu. Połączenie, które uruchomiono wówczas z myślą o spełnieniu oczekiwań studentów krakowskich uczelni, okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wystarczy wspomnieć, że już w pierwszych miesiącach kursowania, poczynając od grudnia 2017 r. do czerwca 2018 r. „Hubal” przewiózł łącznie 10 tys. osób. Studentom trudno byłoby dzisiaj wyobrazić sobie rozkład jazdy pociągów bez połączenia, którym tanio i komfortowo mogą dotrzeć do Krakowa.

Rozpoczęcie roku akademickiego 2023/24 na krakowskich uczelniach wyższych zbliża się wielkimi krokami. To znak, że „Hubal” znów wyjedzie na tory. Pociąg rozpocznie kursowanie 1 października 2023 r. Tak, jak w latach ubiegłych, na trasie pomiędzy Jasłem a Krakowem, będzie kursował w niedziele i piątki.

Niedzielny kurs do stolicy województwa małopolskiego „Hubal” rozpoczynał będzie na stacji kolejowej Jasło punktualnie o godz. 18:37. Pasażerowie, którzy zdecydują się na skorzystanie z niedzielnego połączenia, będą mogli wsiąść do pociągu również na stacjach w Jaśle – Niegłowicach, Przysiekach, Skołyszynie, czy też Siepietnicy. Przyjazd na stację Kraków Główny zaplanowano na godz. 21:44. Z Krakowa do Jasła „Hubal” kursował będzie w piątki. Odjazd ze stacji Kraków Główny zaplanowano na godz. 17:45. Na stacji Jasło pociąg zamelduje się o godz. 21:07.

Cena biletu normalnego za przejazd „Hubalem” (Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny) wynosi 25,50 zł. Studenci zapłacą za kurs zaledwie 12,49 zł.   

Autor: Marcin Dziedzic