Od 13 czerwca bieżącego roku obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się w nim kilka połączeń, dzięki którym, podczas wakacji będzie można podróżować z Jasła między innymi do słowackich Medzilaborec oraz małopolskiej Krynicy – Zdroju. W rozkładzie zostają również pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło.

Czerwcowa zmiana rozkładu jazdy pociągów, z każdym rokiem oznacza pojawienie się w nim ciekawych połączeń wakacyjnych. W tym roku, w ofercie przewoźników znajdziemy połączenia między innymi do słowackich Medzilaborec, czy też Krynicy – Zdroju. Pociąg Przewozów Regionalnych – POLREGIO sp. z o.o. ze stacji Jasło do Medzilaborec będzie odjeżdżał w piątki o godzinie 7:09. „Wojak Szwejk” z Rzeszowa przez Jasło do Medzilaborec zatrzyma się między innymi na stacjach: Krosno miasto, Sanok miasto, Komańcza, czy też Łupków. W Medzilaborcach pociąg zamelduje się o godz. 10:24. Sobotni i niedzielny pociąg odjedzie ze stacji Jasło dziesięć minut później.

Rozkład jazdy został tak skonstruowany, aby pasażerowie „Wojaka Szwejka”, którzy na przykład z Rzeszowa bądź Strzyżowa dotrą do Jasła kilka minut po godz. 7. mogli bez przeszkód przesiąść się do pociągu, który od 3 lipca bieżącego roku kursować będzie z Jasła do Krynicy – Zdroju. Połączenie realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. Pociąg ze stacji Jasło odjeżdżał będzie do popularnej miejscowości uzdrowiskowej w soboty i niedziele o godz. 7:17. Jego pasażerowie do Krynicy – Zdroju dotrą o godz. 10:25. Po drodze pociąg będzie zatrzymywał się między innymi na stacjach w Bieczu, Szalowej, Stróżach, Grybowie, Ptaszkowej, Nowym Sączu, Starym Sączu, Piwnicznej – Zdroju, Żegiestowie – Zdroju, czy też Muszynie. Kurs powrotny pociąg rozpocznie w Krynicy – Zdroju o godz. 17:55. Przyjazd na stację Jasło zaplanowano na godz. 20:52.

W rozkładzie jazdy wciąż obecne będą pociągi relacji Zagórz – Kraków przez Jasło. Warto dodać, że po zakończeniu pierwszego etapu remontu linii kolejowej nr 108 (Biecz – Skołyszyn) od 20 czerwca 2021 r. będą mogły one poruszać się na tej trasie bez żadnych utrudnień. Tym samym, od 21.06.2021 r. pociąg „Wetlina” będzie odjeżdżał ze stacji Jasło punktualnie o godz. 6:24 (do tego momentu pociąg będzie kursował przez Rzeszów oraz obowiązywać będzie komunikacja zastępcza). Na stację Kraków Główny pociąg wjedzie o godz. 9:26. Na leży podkreślić, że

Do Krakowa z Jasła dojedziemy również pociągiem „Bieszczady”. Będzie on kursował od poniedziałku do piątko oraz w każdą niedzielę. Po zakończeniu remontu na linii nr 108, o którym była już mowa, pociąg odjedzie ze stacji Jasło o godz. 16:33. Podróżni dotrą nim do stolicy województwa małopolskiego o godz. 19:29. Należy podkreślić, że „Bieszczadami” będzie można dostać się do Jasła wsiadając do pociągu na stacji Kraków Główny o godz. 09:40 (od 21.06. do 28.08.). Tym samym połączeniem dotrzemy następnie do między innymi do Krosna, Sanoka oraz Zagórza.

Warto zaznaczyć, że w czerwcu bieżącego trzy kursy zdąży odbyć również pociąg Kolei Małopolskich „Hubal”. Weekendowym połączeniem, dedykowanym przede wszystkim studentom krakowskich uczelni będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa 13 (na odcinku Jasło – Biecz autobusowa komunikacja zastępcza), 20 i 27 czerwca. Podczas wakacji pociąg ten nie będzie kursował.

Tradycyjnie, najwięcej połączeń Jasło będzie miało z Rzeszowem. Mieszkańcy miasta i okolic, których celem podróży jest stolica województwa podkarpackiego będę mieć do wyboru kilka par pociągów. Pociągami Przewozów Regionalnych – POLREGIO sp. z o.o. będzie można dojechać również do Sanoka.

Marcin Dziedzic