Wszystko wskazuje na to, że od grudnia, pasażerowie pociągów PKP Intercity będą mogli podróżować z Jasła do Kłodzka. Jak udało nam się ustalić, według nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 12 grudnia bieżącego roku, pociąg „Wetlina” relacji Zagórz – Kraków – Zagórz nie będzie kończył kursu w stolicy województwa małopolskiego, lecz dojedzie aż na Śląsk. Zmiana dotyczyć będzie kursów realizowanych w soboty  i w niedziele. Połączenie, niezmiennie obsługiwać będzie SKPL.

Pociąg SKPL na wjeżdża na stację Jasło

Kraków jest miastem, do którego bez trudu, każdego dnia, możemy dotrzeć z Jasła pociągiem. Wszystko za sprawą realizowanych przez spółkę SKPL na zlecenie PKP Intercity S.A. połączeń relacji Zagórz – Kraków – Zagórz. Zgodnie z obowiązującym obecnie rozkładem jazdy pociąg IC-TLK  ”Wetlina” odjeżdża ze stacji Jasło o godz. 6:26 (do 19 listopada będzie jeszcze obowiązywać autobusowa komunikacja zastępcza na trasie z Jasła do Tarnowa). Tym samym pociągiem podróżni mogą dotrzeć z Jasła do Zagórza (odjazd ze stacji Jasło o godz. 22:57). Pociąg IC-TLK „Bieszczady” ze stacji Jasło odjeżdża do Krakowa przez Gorlice-Zagórzany o godz. 16:24. Od 19 grudnia bieżącego roku, kiedy połączenie to realizowane będzie bez konieczności korzystania z autobusowej komunikacji zastępczej, pociąg ze stacji Jasło odjeżdżał będzie o godz. 16:28. Tak jak w przypadku pociągu „Wetlina”, „Bieszczadami” dojedziemy także do Zagórza (odjazd ze stacji Jasło o godz. 12:33).

Kursowanie pociągów, o których mowa wyżej, ma ulec zmianie po wejściu w życie nowego rozkładu jazdy (taki będzie obowiązywał od 12 grudnia 2021 r.). Co się zmieni? Przede wszystkim godziny odjazdu pociągów, a także ich trasa. W przypadku pociągu IC-TLK „Wetlina” zostanie ona wydłużona po stację Kłodzko Miasto. Tym samym mieszkańcy Jasła i okolicznym miejscowości będą mogli dojechać bezpośrednim połączeniem na Śląsk. Będzie ono realizowane w soboty i niedziele.

Jak udało nam się ustalić, według planowanego rozkładu jazdy, pociąg IC-TLK „Wetlina” ma odjeżdżać ze stacji Jasło o godz. 5:54. Na stacji Kłodzko Miasto zamelduje się zatem o godz. 13:37, po drodze zatrzymując się na takich stacjach jak: Biecz, Tarnów, Kraków Główny, Katowice, Zabrze, Gliwice, Opole Główne, czy też Nysa. Kursował będzie, jak już wspomniano, w każdą sobotę i niedzielę z jednym wyjątkiem. Otóż w dniach 1 i 2 stycznia przyszłego roku dojedzie jedynie do stacji Kraków Główny. W drogę powrotną do Zagórza przez Jasło pociąg wyruszy ze stacji Kłodzko Miasto o godz. 14:07. Tym samym, zmianie ulegnie także godzina odjazdu ze stacji Jasło do Zagórza (według planowanych zmian odjazd odbywał się będzie o godz. 21:29).

Warto nadmienić, że zmienić mają się również godziny kursowania pociągu IC-TLK „Bieszczady”, który po wejściu w życie nowego rozkładu, ze stacji Jasło ma odjeżdżać do Krakowa Głównego o godz. 17:20.

Marcin Dziedzic