Zgodnie z przyjętym harmonogramem, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w maju bieżącego roku rozpoczęły realizację zadania polegającego na przeprowadzeniu prac remontowych na linii kolejowej nr 108 na odcinku Biecz- Skołyszyn. Ich zasadniczym celem jest poprawa bezpieczeństwa pasażerów oraz usprawnienie ruchu pociągów. Ekipy remontowe pracują obecnie między innymi w Siepietnicy i Skołyszynie. Remont ma zakończyć się w drugiej połowie czerwca 2021 r. 

Prace remontowe, które rozpoczęły się przed tygodniem stanowią pierwszy etap planowanego przez inwestora remontu. Ma on zakończyć się 20 czerwca 2021 r. Kolejny będzie realizowany w terminie od 27 września do 14 listopada bieżącego roku. Z informacji, jakie jeszcze w lutym 2021 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały naszej redakcji wynika, że celem remontu jest wyeliminowanie ograniczenia prędkości i zwiększenie jej z 30 do 60 km/h oraz usprawnienie ruchu pociągów i zwiększenie bezpieczeństwa. Zakres remontu obejmuje kompleksową wymianę blisko 3 km toru, remont 3 przejazdów kolejowo-drogowych oraz wiaduktu, mostu i 6 przepustów.

Obecnie, ekipy budowlane można zobaczyć przy pracy między innymi w rejonie przejazdów kolejowych w Siepietnicy oraz Skołyszynie. Trwa wymiana betonowych podkładów kolejowych, do których następnie przytwierdzane będą szyny. Prowadzony jest również demontaż infrastruktury na przejazdach kolejowych.

Pociągi na linię 108, na odcinku Jasło – Biecz wrócą końcem czerwca 2021 r. Tym samym pasażerowie, którzy chcą skorzystać z połączeń, na przykład codziennego połączenia Zagórz – Kraków – Zagórz muszą pamiętać o zmianie rozkładu jazdy pociągów (pociąg do Krakowa jeździ obecnie przez Rzeszów). Warto również przypomnieć, że po zakończeniu prac remontowych, w lipcu rozpocznie kursowanie weekendowy pociąg do Krynicy.