Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Pociąg Kolei Małopolskich podczas postoju na stacji kolejowej Jasło.

W przypadku weekendowego pociągu relacji Jasło – Kraków Główny – Jasło, na odcinku Jasło – Tarnów wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Do dyspozycji pasażerów dwa autobusy. – Zostaną uruchomione dwa rodzaje kursów – standardowe, obsługujące wszystkie staje i przystanki pośrednie oraz szybkie, bezpośrednio jadące w relacji Tarnów – Jasło, co pozwoli na zachowanie czasu przejazdu zbliżonego do bezpośredniej podróży pociągiem – wyjaśnia Anna Kwiatkowska, dyrektor Departamentu Marketingu Kolei Małopolskich sp. z o.o. Autobusy odjeżdżać będą spod stacji kolejowej Jasło w każdą niedzielę (poczynając od 2 października) o godz. 17:50. Kurs do Jasła realizowany będzie z Krakowa Głównego w każdy piątek o godz. 17:57.    

Zmiany dotyczą również kursowania pociągów PKP Intercity Zagórz – Kraków Główny – Zagórz (kursują w dniach od poniedziałku do piątku). Z uwagi na remont linii nr 96 pociągi „Wetlina” i „Bieszczady” kursować będą przez Rzeszów i Dębicę. „Wetlina” odjeżdżać będzie ze stacji kolejowej Jasło punktualnie o godz. 6:09. Na stacji Kraków Główny meldował się będzie o godz. 9:11. Pociągiem tym będzie można dojechać do Rzeszowa (Rzeszów Staroniwa – godz. 7:11; Rzeszów Zachodni – godz. 7:15) oraz Dębicy (godz. 7:46).

Pociąg „Bieszczady” odjeżdżał będzie ze stacji kolejowej Jasło o godz. 17:24. Na stację Kraków Główny wjeżdżał będzie o godz. 20:19. Należy zaznaczyć, że „Bieszczady” z Krakowa Głównego do Jasła, przez Dębicę i Rzeszów, kursować będą o godz. 8:46. Przyjazd na stację Jasło – godz. 11:58.

Utrudnienia, o których mowa potrwają do 30 listopada br. W grudniu, pociągi na trasie Jasło – Kraków – Jasło przez Nowy Sącz i Tarnów, w tym „Hubal”, „Wetlina” i „Bieszczady” kursować będą normalnie.

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów podróżni mogą sprawdzić korzystając z portalu pasażera > portalpasazera.pl.     

Autor: Marcin Dziedzic